Fair trade
Fair trade

Fair trade kávu Puro Fuerte, kterou si můžete zakoupit v našem eshopu, servírujeme samozřejmě také v naší cukrárně na Koněvově 1519/165. 

Puro káva certifikovaná Fair trade garantuje, že veškerá kávová zrna byla nakoupena zodpovědně a za férové ceny pro drobné farmáře. Tím pomáháme zlepšit jejich pracovní a životní podmínky.

Puro káva nám také umožňuje podporovat organizaci Corporate Funding Programme, která nabízí pomoc projektům udržitelnosti v rozvojových zemích na Jihu s cílem zajistit těmto komunitám více nezávislosti.

Společně s britskou organizací World Land Trust Puro věnuje 2% z celosvětových prodejů na výkup pozemků (deštných pralesů) a vytváření přírodních rezervací v zemích, kde se pěstuje káva. Do této chvíle bylo zachráněno přes 23 km2 v Ekvádoru, Brazílii a Kolumbii. Vědci v těchto oblastech našli 12 nových dosud nepopsaných druhů rostlin. Odhalili, že Puro rezervace v Ekvádoru má více unikátních rostlinných druhů než Galapágy. Po kávě Puro byla pojmenována jedna z objevených orchideí.

Zobrazit:
Řadit podle: